Sullins Connector Solutions ESA24DRMI
ESA24DRMI picture photo
Mfg. Part Number
ESA24DRMI
Brief Description
CONN EDGECARD 48POS .125 SQ WW
Datasheet Download
ESA24DRMI.pdf
Availability of ESA24DRMI
QUANTITY
ESA24DRMI Order Process
Ship out your order
Specifications of ESA24DRMI
Internal Part NumberEIS-ESA24DRMI
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row24
Number of Positions48
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.125" (3.18mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationWire Wrap
ColorBlue
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESA24DRMI
Related LinksESA2, ESA24DRMI Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ESA24DRMI Details Description
Related parts for ESA24DRMI
IC COMPARATOR TTL SC70-6 datasheet.pdf
CAP CER 18PF 200V NP0 1210 datasheet.pdf
IC AMP AUDIO 6W STEREO 28HTSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 5% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
CONN HDR 36POS 2MM T/H R/A datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 60A 277/480VAC datasheet.pdf
TV 8C 8#20 SKT PLUG datasheet.pdf
3,3UF 63V 5X11MM 85C 3000H datasheet.pdf