Sullins Connector Solutions ESA30DRMT-S664
ESA30DRMT-S664 picture photo
Mfg. Part Number
ESA30DRMT-S664
Brief Description
CONN EDGECARD 60POS .125 SQ WW
Datasheet Download
ESA30DRMT-S664.pdf
Availability of ESA30DRMT-S664
QUANTITY
ESA30DRMT-S664 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESA30DRMT-S664
Internal Part NumberEIS-ESA30DRMT-S664
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row30
Number of Positions60
Card Thickness0.125" (3.18mm)
Number of Rows2
Pitch0.125" (3.18mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationWire Wrap
ColorBlue
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESA30DRMT-S664
Related LinksESA30DR, ESA30DRMT-S664 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ESA30DRMT-S664 Details Description
Related parts for ESA30DRMT-S664
Connector Receptacle 30 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES 16.5 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 400V SCREW datasheet.pdf
CONN HEADER 38POS .100" STACKER datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL SMD 38POS datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 50V X7R AXIAL datasheet.pdf
2.54MM KK HDR VT FRICLK 13POS datasheet.pdf
RES 23.2 OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSHRINK 3/4"-30M BLACK datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 2A 10W datasheet.pdf