Sullins Connector Solutions ESA50DRST-S664
ESA50DRST-S664 picture photo
Mfg. Part Number
ESA50DRST-S664
Brief Description
CONN EDGECARD 100PS DIP .125 SLD
Datasheet Download
ESA50DRST-S664.pdf
Availability of ESA50DRST-S664
QUANTITY
ESA50DRST-S664 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESA50DRST-S664
Internal Part NumberEIS-ESA50DRST-S664
Number of Positions100
Card Thickness0.125" (3.18mm)
Number of Rows2
Pitch0.125" (3.18mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
ColorBlue
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESA50DRST-S664
Related LinksESA50DR, ESA50DRST-S664 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ESA50DRST-S664 Details Description
Related parts for ESA50DRST-S664
IC COUNTER BINARY SYNC 16TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP THIN FILM 2PF 50V 0805 datasheet.pdf
XFRMR 1CT:2.4CT/1CT:1CT 1.20MH datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 15V 10W datasheet.pdf
SSR 90A BURST FIRE CONTROL 5V datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS 3.81MM datasheet.pdf
TERM HOUSING datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 1A datasheet.pdf
FAN 24VDC 60X15MM TACH datasheet.pdf