Sullins Connector Solutions ESA50DTBZ-S664
ESA50DTBZ-S664 picture photo
Mfg. Part Number
ESA50DTBZ-S664
Brief Description
CONN EDGECARD 100PS R/A .125 SLD
Datasheet Download
ESA50DTBZ-S664.pdf
Availability of ESA50DTBZ-S664
QUANTITY
ESA50DTBZ-S664 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESA50DTBZ-S664
Internal Part NumberEIS-ESA50DTBZ-S664
Number of Positions100
Card Thickness0.125" (3.18mm)
Number of Rows2
Pitch0.125" (3.18mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
ColorBlue
Flange FeatureFlush Mount, Side Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESA50DTBZ-S664
Related LinksESA50DT, ESA50DTBZ-S664 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ESA50DTBZ-S664 Details Description
Related parts for ESA50DTBZ-S664
TVS DIODE 25.6VWM 41.4VC AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET CONTACT GOLD PCB datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CONN FFC VERT 28POS 1.25MM PCB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
Connector Receptacle 14 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES NETWORK 2 RES MULT OHM 1610 datasheet.pdf
DSUB 37 F CRIMP D FLOA G30 Z datasheet.pdf
3900UF 63V 25X40MM 105C 5000H datasheet.pdf
390UF 200V 22X30MM 85C 5000H datasheet.pdf