Sullins Connector Solutions ESA50DTKI
ESA50DTKI picture photo
Mfg. Part Number
ESA50DTKI
Brief Description
CONN EDGECARD 100PS DIP .125 SLD
Datasheet Download
ESA50DTKI.pdf
Availability of ESA50DTKI
QUANTITY
ESA50DTKI Order Process
Ship out your order
Specifications of ESA50DTKI
Internal Part NumberEIS-ESA50DTKI
Number of Positions100
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.125" (3.18mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
ColorBlue
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESA50DTKI
Related LinksESA5, ESA50DTKI Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ESA50DTKI Details Description
Related parts for ESA50DTKI
RES SMD 2.8K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC 24BIT FET BUS-EXCH SW 56TVSOP datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:4 16SOIC datasheet.pdf
FUSE GLASS 1.5A 350VAC 2AG datasheet.pdf
CONN CONTACT CRIMP HN.D SERIES datasheet.pdf
FUSE INLINE FAST/ACT 3A 300V datasheet.pdf
BOX PLSTC GRAY 15.73"L X 13.85"W datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 24V datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 50A 5 MOHM TH datasheet.pdf