Sullins Connector Solutions ESC10DRYS-S734
ESC10DRYS-S734 picture photo
Mfg. Part Number
ESC10DRYS-S734
Brief Description
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD
Datasheet Download
ESC10DRYS-S734.pdf
Availability of ESC10DRYS-S734
QUANTITY
ESC10DRYS-S734 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESC10DRYS-S734
Internal Part NumberEIS-ESC10DRYS-S734
Series-
PackagingTray
Card TypeNon Specified - Dual Edge
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row10
Number of Positions20
Card Thickness0.031" (0.79mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
ColorBlue
Flange FeatureSide Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESC10DRYS-S734
Related LinksESC10DR, ESC10DRYS-S734 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ESC10DRYS-S734 Details Description
Related parts for ESC10DRYS-S734
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 10W datasheet.pdf
FLEX CABLE - AFF18G/AF18/AFE18T datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 470 OHM 1008 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 110V datasheet.pdf
CAP CER 68PF 2KV SL RADIAL datasheet.pdf
RES 154 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
RES 475K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 5.6M OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 10% 310VAC AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 10V NP0 0402 datasheet.pdf
TI DDPAK(TO-263-5) IC REG BUCK ADJ 1A datasheet.pdf