Sullins Connector Solutions ESC12DREN
ESC12DREN picture photo
Mfg. Part Number
ESC12DREN
Brief Description
CONN EDGECARD 24POS .100 EYELET
Datasheet Download
ESC12DREN.pdf
Availability of ESC12DREN
QUANTITY
ESC12DREN Order Process
Ship out your order
Specifications of ESC12DREN
Internal Part NumberEIS-ESC12DREN
Series-
PackagingTube
Number of Positions24
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationSolder Eyelet(s)
ColorBlue
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESC12DREN
Related LinksESC1, ESC12DREN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ESC12DREN Details Description
Related parts for ESC12DREN
CONN EDGECARD 62POS .125 EXTEND datasheet.pdf
RES CHAS MNT 11M OHM 10% 30W datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CONN INLINE RCPT 10SKT SLD CUP datasheet.pdf
MOSFET P-CH 12V 7A TSMT8 datasheet.pdf
CONN HEADER 2MM DUAL 8POS datasheet.pdf
4.0" RED VINYL 250'/RL datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.0068UF 5% 630VDC AXIA datasheet.pdf