Sullins Connector Solutions ESC12DRXI-S734
ESC12DRXI-S734 picture photo
Mfg. Part Number
ESC12DRXI-S734
Brief Description
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD
Datasheet Download
ESC12DRXI-S734.pdf
Availability of ESC12DRXI-S734
QUANTITY
ESC12DRXI-S734 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESC12DRXI-S734
Internal Part NumberEIS-ESC12DRXI-S734
Series-
PackagingTray
Number of Positions24
Card Thickness0.031" (0.79mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
ColorBlue
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESC12DRXI-S734
Related LinksESC12DR, ESC12DRXI-S734 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ESC12DRXI-S734 Details Description
Related parts for ESC12DRXI-S734
CONN TERM BLOCK 5MM TOP 12POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 200W datasheet.pdf
SATA PWR CABLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf
LABEL HEAT SHRINK datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS CABLE SKT datasheet.pdf