Sullins Connector Solutions ESC12DRYN-S13
ESC12DRYN-S13 picture photo
Mfg. Part Number
ESC12DRYN-S13
Brief Description
CONN EDGECARD 24POS .100 EXTEND
Datasheet Download
ESC12DRYN-S13.pdf
Availability of ESC12DRYN-S13
QUANTITY
ESC12DRYN-S13 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESC12DRYN-S13
Internal Part NumberEIS-ESC12DRYN-S13
Series-
PackagingTube
Number of Positions24
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
TerminationSolder
ColorBlue
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESC12DRYN-S13
Related LinksESC12D, ESC12DRYN-S13 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ESC12DRYN-S13 Details Description
Related parts for ESC12DRYN-S13
MOSFET 2P-CH 30V 4.9A 8-SOIC datasheet.pdf
KIT NANO-CLIP 6 CLIPS RED datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 R/A SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EYELET datasheet.pdf
CABLE 3POS M12 PLUG-WIRE 10M datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 0.3A 6WLCSP datasheet.pdf