Sullins Connector Solutions ESC15DREN
ESC15DREN picture photo
Mfg. Part Number
ESC15DREN
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS .100 EYELET
Datasheet Download
ESC15DREN.pdf
Availability of ESC15DREN
QUANTITY
ESC15DREN Order Process
Ship out your order
Specifications of ESC15DREN
Internal Part NumberEIS-ESC15DREN
Series-
PackagingTube
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationSolder Eyelet(s)
ColorBlue
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESC15DREN
Related LinksESC1, ESC15DREN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ESC15DREN Details Description
Related parts for ESC15DREN
IC INVERTER HEX 1INPUT 16DIP datasheet.pdf
TWEEZER POINTED FINE 33 6.50" datasheet.pdf
CARDEDGE 86POS DL .156 GREEN PCB datasheet.pdf
FILTER 3-PHASE EMC/RFI 180A datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 50V 1A DO213AB datasheet.pdf
TXRX 125MBD DUPLEX BLACK SC 1X9 datasheet.pdf
BCZ 3.81/08/270 SN OR BX datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS INLINE PIN datasheet.pdf
SEEEDUINO ADK MAIN BOARD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS SKT datasheet.pdf