Sullins Connector Solutions ESC15DTES
ESC15DTES picture photo
Mfg. Part Number
ESC15DTES
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS .100 EYELET
Datasheet Download
ESC15DTES.pdf
Availability of ESC15DTES
QUANTITY
ESC15DTES Order Process
Ship out your order
Specifications of ESC15DTES
Internal Part NumberEIS-ESC15DTES
Series-
PackagingTube
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypePanel Mount
TerminationSolder Eyelet(s)
ColorBlue
Flange FeatureSide Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESC15DTES
Related LinksESC1, ESC15DTES Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ESC15DTES Details Description
Related parts for ESC15DTES
CAP FILM 0.22UF 5% 160VDC RADIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 4.5-9VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
RES SMD 316 OHM 0.05% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS 3.81MM R/A GN datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 775MA 210 MOHM datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 1W DO41 datasheet.pdf