Sullins Connector Solutions ESC20DREN-S93
ESC20DREN-S93 picture photo
Mfg. Part Number
ESC20DREN-S93
Brief Description
CONN EDGECARD 40POS .100 EYELET
Datasheet Download
ESC20DREN-S93.pdf
Availability of ESC20DREN-S93
QUANTITY
ESC20DREN-S93 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESC20DREN-S93
Internal Part NumberEIS-ESC20DREN-S93
Series-
PackagingTray
Card TypeNon Specified - Dual Edge
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row20
Number of Positions40
Card Thickness0.093" (2.36mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationSolder Eyelet(s)
ColorBlue
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESC20DREN-S93
Related LinksESC20D, ESC20DREN-S93 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ESC20DREN-S93 Details Description
Related parts for ESC20DREN-S93
CONN HEADER 12POS 2MM RT ANG TIN datasheet.pdf
IC BUFF TRPL N-INV 8MICROPAK datasheet.pdf
RES SMD 147K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
RES 820K OHM 1/4W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
IC DAC 8BIT OCTAL VOUT 14-DFN datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" SR STRAIGHT datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V Y5V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-12V 20W CM datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10% 15V 2915 datasheet.pdf
SMP STRT PLUG-PLUG .085 CBL 24" datasheet.pdf