| Internal Part Number | EIS-ESC25DRYH-S93 | |
| Gender | Female | |
| Number of Positions/Bay/Row | 25 | |
| Number of Positions | 50 | |
| Card Thickness | 0.093" (2.36mm) | |
| Number of Rows | 2 | |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) | |
| Features | - | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Termination | Solder | |
| Color | Blue | |
| Flange Feature | Top Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 125°C | |
| Material - Insulation | Polybutylene Terephthalate (PBT) | |
| Read Out | Dual | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Alternative Part (Replacement) | ESC25DRYH-S93 | |
| Related Links | ESC25D, ESC25DRYH-S93 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor | |
 | 142-0761-821 | CONN SMA JACK 50 OHM EDGE MNT | datasheet.pdf | |
 | 829394-2 | CONN HEADER 4POS VERT .100 GOLD | datasheet.pdf | |