Sullins Connector Solutions ESC30DTEH
ESC30DTEH picture photo
Mfg. Part Number
ESC30DTEH
Brief Description
CONN EDGECARD 60POS .100 EYELET
Datasheet Download
ESC30DTEH.pdf
Availability of ESC30DTEH
QUANTITY
ESC30DTEH Order Process
Ship out your order
Specifications of ESC30DTEH
Internal Part NumberEIS-ESC30DTEH
Series-
PackagingTube
Number of Positions60
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypePanel Mount
ColorBlue
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESC30DTEH
Related LinksESC3, ESC30DTEH Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ESC30DTEH Details Description
Related parts for ESC30DTEH
CARD EDGE 30POS DL .125X.250 BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
RES 69.8K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
500 TB SOC VER W/LATCH datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-15V 20W datasheet.pdf
381 TB SOCKET WF RA datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf