Sullins Connector Solutions ESC50DREF
ESC50DREF picture photo
Mfg. Part Number
ESC50DREF
Brief Description
CONN EDGECARD 100POS .100 EYELET
Datasheet Download
ESC50DREF.pdf
Availability of ESC50DREF
QUANTITY
ESC50DREF Order Process
Ship out your order
Specifications of ESC50DREF
Internal Part NumberEIS-ESC50DREF
Series-
PackagingTube
Number of Positions100
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypePanel Mount
TerminationSolder Eyelet(s)
ColorBlue
Flange FeatureTop Mount Opening, Floating Bobbin, 0.116" (2.95mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESC50DREF
Related LinksESC5, ESC50DREF Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ESC50DREF Details Description
Related parts for ESC50DREF
CAP TANT POLY 47UF 6.3V 1206 datasheet.pdf
CONV DC-DC 10W 24VIN 15VOUT SGL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 150MW SMINI3 datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 7.35"L X 5.78"W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 6A 125V datasheet.pdf
POWER STRIP 19" 20A 6OUT 6'C datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 13A 125V datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 10POS 0.50MM R/A datasheet.pdf