Sullins Connector Solutions ESC50DREN-S734
ESC50DREN-S734 picture photo
Mfg. Part Number
ESC50DREN-S734
Brief Description
CONN EDGECARD 100POS .100 EYELET
Datasheet Download
ESC50DREN-S734.pdf
Availability of ESC50DREN-S734
QUANTITY
ESC50DREN-S734 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESC50DREN-S734
Internal Part NumberEIS-ESC50DREN-S734
Series-
PackagingTray
Number of Positions100
Card Thickness0.031" (0.79mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationSolder Eyelet(s)
ColorBlue
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESC50DREN-S734
Related LinksESC50DR, ESC50DREN-S734 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ESC50DREN-S734 Details Description
Related parts for ESC50DREN-S734
RES SMD 140K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER ZH TOP 8POS 1.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 150PS R/A .050 SLD datasheet.pdf
SENSOR AMP 5000PSI 4-20MA OUT datasheet.pdf
IC CTRLR PWM 3PHASE BUCK 40-QFN datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 27POS GOLD SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle 60 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
RES 681K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.00K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC SDRAM 512M 133MHZ 90BGA datasheet.pdf