Sullins Connector Solutions ESC50DRES-S734
ESC50DRES-S734 picture photo
Mfg. Part Number
ESC50DRES-S734
Brief Description
CONN EDGECARD 100POS .100 EYELET
Datasheet Download
ESC50DRES-S734.pdf
Availability of ESC50DRES-S734
QUANTITY
ESC50DRES-S734 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESC50DRES-S734
Internal Part NumberEIS-ESC50DRES-S734
Series-
PackagingTray
Number of Positions100
Card Thickness0.031" (0.79mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypePanel Mount
TerminationSolder Eyelet(s)
ColorBlue
Flange FeatureSide Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESC50DRES-S734
Related LinksESC50DR, ESC50DRES-S734 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ESC50DRES-S734 Details Description
Related parts for ESC50DRES-S734
OPTOISOLATOR 2.5KV TRANS 8SOIC datasheet.pdf
CONN HOUSING .187 1POS NATURAL datasheet.pdf
CONN RCPT HSG 6POS .250 YELLOW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
TIMER 4MIN 115VAC PANEL MNT datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
508 TB RIS CLA 180 STACK datasheet.pdf
KIT EVAL SX8634 BOARD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT FRAM datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf
470UF 50V 12,5X20MM 105C 7000H datasheet.pdf