ST ESDA25B1RL
ESDA25B1RL picture photo
Mfg. Part Number
ESDA25B1RL
Brief Description
TVS DIODE 24VWM 8SOIC
Datasheet Download
ESDA25B1RL.pdf
Availability of ESDA25B1RL
QUANTITY
ESDA25B1RL Order Process
Ship out your order
Specifications of ESDA25B1RL
Internal Part NumberEIS-ESDA25B1RL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsESDA25B1 View All Specifications
ESDA25B1 View All Specifications
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesESDA, TRANSIL™
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels6
Voltage - Reverse Standoff (Typ)24V
Voltage - Breakdown (Min)25V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp-
Current - Peak Pulse (10/1000µs)-
Power - Peak Pulse150W
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SOIC N
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESDA25B1RL
Related LinksESDA2, ESDA25B1RL Datasheet, ST Distributor
ESDA25B1RL Details Description
Related parts for ESDA25B1RL
RES SMD 84.5K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 216PS R/A .050 DIP datasheet.pdf
RES SMD 5.6K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP POLYMER 220UF 20% 2.5V SMD datasheet.pdf
RES 14.7K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 6.98K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
500 TB SPRING PLUG WF datasheet.pdf
LED ASSY RA 3MM RED WATER CLR datasheet.pdf
508 TB WIR PRO 90D datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
CAP FILM 12NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf