Stackpole Electronics Inc. ESDU03A12VR25V
ESDU03A12VR25V picture photo
Mfg. Part Number
ESDU03A12VR25V
Manufacturer
Product Category
TVS - Mixed Technology
Brief Description
VARISTOR 25V 0603
Datasheet Download
ESDU03A12VR25V.pdf
Availability of ESDU03A12VR25V
QUANTITY
ESDU03A12VR25V Order Process
Ship out your order
Specifications of ESDU03A12VR25V
Internal Part NumberEIS-ESDU03A12VR25V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesESD Suppressors
RoHS InformationRoHS Compliance
Featured ProductESD/ESDU Series Suppressors
PCN Part NumberGlobal Part Number 9/Aug/2010
Standard Package5,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Mixed Technology
SeriesESDU
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Working12V
Voltage - Clamping25V
TechnologyAir Gap
Power (Watts)-
Number of Circuits1
ApplicationsGeneral Purpose
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESDU03A12VR25V
Related LinksESDU03A, ESDU03A12VR25V Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
ESDU03A12VR25V Details Description
Related parts for ESDU03A12VR25V
IC MCU 8BIT 20KB FLASH 44PLCC datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 220PF 200V 1111 datasheet.pdf
CONN FPC TOP 20POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins; Receptacle, Female Sockets 9, 9 Position Board Edge, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES 59K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 154K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 10 RES 50 OHM 20SOIC datasheet.pdf
CONN HDR 26POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS CABLE SKT RA datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 600V 22AWG VLT datasheet.pdf
OSC MEMS 66.666MHZ H/LV CMOS SMD datasheet.pdf