Sullins Connector Solutions ESM11DRKN-S13
ESM11DRKN-S13 picture photo
Mfg. Part Number
ESM11DRKN-S13
Brief Description
CONN EDGECARD 22POS .156 EXTEND
Datasheet Download
ESM11DRKN-S13.pdf
Availability of ESM11DRKN-S13
QUANTITY
ESM11DRKN-S13 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESM11DRKN-S13
Internal Part NumberEIS-ESM11DRKN-S13
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row11
Number of Positions22
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeFull Bellows
ColorBlue
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESM11DRKN-S13
Related LinksESM11D, ESM11DRKN-S13 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ESM11DRKN-S13 Details Description
Related parts for ESM11DRKN-S13
BRACKET KIT UNISTRUT .5" datasheet.pdf
RES SMD 178K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 2A 14V datasheet.pdf
2.5 APPLI-M 6CKT OP/EW WO/POL datasheet.pdf
SUPPORT RAIL FOR PCB datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 22AWG WHT/VIO 100' datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
IC EEPROM 512KBIT 1MHZ datasheet.pdf
CAP CER 33PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 13PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
MKP 3.3UF 5% 1250VDC DRAWING T5 datasheet.pdf