Sullins Connector Solutions ESM12DRKI-S13
ESM12DRKI-S13 picture photo
Mfg. Part Number
ESM12DRKI-S13
Brief Description
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND
Datasheet Download
ESM12DRKI-S13.pdf
Availability of ESM12DRKI-S13
QUANTITY
ESM12DRKI-S13 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESM12DRKI-S13
Internal Part NumberEIS-ESM12DRKI-S13
Number of Positions24
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
TerminationSolder
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeFull Bellows
ColorBlue
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESM12DRKI-S13
Related LinksESM12D, ESM12DRKI-S13 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ESM12DRKI-S13 Details Description
Related parts for ESM12DRKI-S13
CONN RECEPT 15POS 22AWG MTA100 datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 330MA 560 MOHM datasheet.pdf
PLASTIC DUSTCAP FOR ALL D-SUBMI datasheet.pdf
CARDEDGE 20POS DL .156 BLK LOPRO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V 1111 datasheet.pdf
FAN BLOWER 97X33MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf