Sullins Connector Solutions ESM15DTBD
ESM15DTBD picture photo
Mfg. Part Number
ESM15DTBD
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
ESM15DTBD.pdf
Availability of ESM15DTBD
QUANTITY
ESM15DTBD Order Process
Ship out your order
Specifications of ESM15DTBD
Internal Part NumberEIS-ESM15DTBD
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row15
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorBlue
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESM15DTBD
Related LinksESM1, ESM15DTBD Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ESM15DTBD Details Description
Related parts for ESM15DTBD
IC REG LDO 15V 0.1A SOT89-3 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 82 OHM 0804 datasheet.pdf
CBL RIBN 40COND 0.025 GRAY 100' datasheet.pdf
03P.CIS MALE HSG datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 400KHZ 8VSON datasheet.pdf
CAP CER 12PF 500V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
PLASTIC CVR FKC 9PO datasheet.pdf
RJ45 CAT5E RECESSED LED datasheet.pdf
CAP CER 56PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 0.39UF 5% 1600VDC AXIAL datasheet.pdf