Sullins Connector Solutions ESM22DTBD-S664
ESM22DTBD-S664 picture photo
Mfg. Part Number
ESM22DTBD-S664
Brief Description
CONN EDGECARD 44POS R/A .156
Datasheet Download
ESM22DTBD-S664.pdf
Availability of ESM22DTBD-S664
QUANTITY
ESM22DTBD-S664 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESM22DTBD-S664
Internal Part NumberEIS-ESM22DTBD-S664
Number of Positions44
Card Thickness0.125" (3.18mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ColorBlue
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESM22DTBD-S664
Related LinksESM22DT, ESM22DTBD-S664 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ESM22DTBD-S664 Details Description
Related parts for ESM22DTBD-S664
RES SMD 13.7 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10V 20% 1411 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 93A DPAK datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPST 10A 14V datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DP3T 5A 120V datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 8A 125V datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf