Sullins Connector Solutions ESM22DTBT
ESM22DTBT picture photo
Mfg. Part Number
ESM22DTBT
Brief Description
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
ESM22DTBT.pdf
Availability of ESM22DTBT
QUANTITY
ESM22DTBT Order Process
Ship out your order
Specifications of ESM22DTBT
Internal Part NumberEIS-ESM22DTBT
Number of Positions44
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ColorBlue
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESM22DTBT
Related LinksESM2, ESM22DTBT Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ESM22DTBT Details Description
Related parts for ESM22DTBT
IC I2C EEPROM DIP SWITCH 20-SOIC datasheet.pdf
CONN SPRING 38POS SNGL .430 SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONTROL TIMER ACCESS SOCKET 8P datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
RES 22 OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
LIGHT BAR 570NM GRN 15X15MM datasheet.pdf
CONN HDR 4POS 1.27MM SMD R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .125" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100" datasheet.pdf
CAP CER 30PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN HOUSING 8POS datasheet.pdf