Sullins Connector Solutions ESM24DRSI
ESM24DRSI picture photo
Mfg. Part Number
ESM24DRSI
Brief Description
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD
Datasheet Download
ESM24DRSI.pdf
Availability of ESM24DRSI
QUANTITY
ESM24DRSI Order Process
Ship out your order
Specifications of ESM24DRSI
Internal Part NumberEIS-ESM24DRSI
Number of Positions48
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorBlue
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESM24DRSI
Related LinksESM2, ESM24DRSI Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ESM24DRSI Details Description
Related parts for ESM24DRSI
IC MCU 8BIT 1.75KB FLASH 18SOIC datasheet.pdf
CONN MCX JACK R/A 50 OHM PCB datasheet.pdf
RES 4.3M OHM 1/4W 5% CF MINI datasheet.pdf
MOSFET P-CH 12V 9.9A PPAK 1212-8 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 26POS PIN datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 2PIN SLD CUP datasheet.pdf
MEM CARD MICROSD 8GB CLASS10 SLC datasheet.pdf
BS II DUAL RA datasheet.pdf
LED RED CLEAR 1206 SMD datasheet.pdf
CAP CER 2.4PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf