Sullins Connector Solutions ESM25DTAS
ESM25DTAS picture photo
Mfg. Part Number
ESM25DTAS
Brief Description
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
ESM25DTAS.pdf
Availability of ESM25DTAS
QUANTITY
ESM25DTAS Order Process
Ship out your order
Specifications of ESM25DTAS
Internal Part NumberEIS-ESM25DTAS
Number of Positions50
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorBlue
Flange FeatureSide Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESM25DTAS
Related LinksESM2, ESM25DTAS Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ESM25DTAS Details Description
Related parts for ESM25DTAS
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.02A 15V datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANS 4SMD datasheet.pdf
RES SMD 162 OHM 0.5% 1/10W 0805 datasheet.pdf
Connector Receptacle 26 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SENSOR TRANS OPAQUE OPTOSCHMITT datasheet.pdf
CONN SMA JACK STR 50 OHM PCB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
RES 6.2K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 1COAX+10LV SKT datasheet.pdf
CAP CER 1UF 25V X7R 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM L-TAB datasheet.pdf
CAP CER 2.1PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf