United Chemi-Con ESMH101VSN272MQ45T
ESMH101VSN272MQ45T picture photo
Mfg. Part Number
ESMH101VSN272MQ45T
Brief Description
CAP ALUM 2700UF 20% 100V SNAP
Datasheet Download
ESMH101VSN272MQ45T.pdf
Availability of ESMH101VSN272MQ45T
QUANTITY
ESMH101VSN272MQ45T Order Process
Ship out your order
Specifications of ESMH101VSN272MQ45T
Internal Part NumberEIS-ESMH101VSN272MQ45T
PackagingBulk
Capacitance2700µF
Tolerance±20%
Voltage Rating100V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current3.57A
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.000" Dia (25.40mm)
Height - Seated (Max)1.772" (45.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESMH101VSN272MQ45T
Related LinksESMH101VS, ESMH101VSN272MQ45T Datasheet, United Chemi-Con Distributor
ESMH101VSN272MQ45T Details Description
Related parts for ESMH101VSN272MQ45T
FUSE CERM 12A 250VAC 125VDC 3AB datasheet.pdf
RES SMD 267K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .125 SQ WW datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 133MHZ 208CABGA datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
I-TRAC RAM EXTRACTION TOOL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
MICRO 9C S 24" YEL FLOAT datasheet.pdf
INS TOOL TIP datasheet.pdf
OSC MEMS 125.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf