United Chemi-Con ESMH630VSN822MR45T
ESMH630VSN822MR45T picture photo
Mfg. Part Number
ESMH630VSN822MR45T
Brief Description
CAP ALUM 8200UF 20% 63V SNAP
Datasheet Download
ESMH630VSN822MR45T.pdf
Availability of ESMH630VSN822MR45T
QUANTITY
ESMH630VSN822MR45T Order Process
Ship out your order
Specifications of ESMH630VSN822MR45T
Internal Part NumberEIS-ESMH630VSN822MR45T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package200
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
SeriesSMH
PackagingBulk
Capacitance8200µF
Tolerance±20%
Voltage Rating63V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current4.83A
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.181" Dia (30.00mm)
Height - Seated (Max)1.772" (45.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESMH630VSN822MR45T
Related LinksESMH630VS, ESMH630VSN822MR45T Datasheet, United Chemi-Con Distributor
ESMH630VSN822MR45T Details Description
Related parts for ESMH630VSN822MR45T
RES SMD 0.01 OHM 2% 1W 0815 datasheet.pdf
IC TXRX 3.3V RS485/422 8 DIP datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 08POS STR datasheet.pdf
IC VOLT DETECT CMOS 3.0V SC-82AB datasheet.pdf
BUZZ VAC 2.9KHZ FAST SPEED UP datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 25A ZERO PNL MNT datasheet.pdf
MOSFET P-CH 12V 0.85A SOT323-3 datasheet.pdf
105TX-SL SLIMLINE SWITCH datasheet.pdf
HK-UP WR MPPE 18AWG GREEN 500' datasheet.pdf
RES 3.09 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf