United Chemi-Con ESMM250VNN223MQ50T
ESMM250VNN223MQ50T picture photo
Mfg. Part Number
ESMM250VNN223MQ50T
Brief Description
CAP ALUM 22000UF 20% 25V SNAP
Datasheet Download
ESMM250VNN223MQ50T.pdf
Availability of ESMM250VNN223MQ50T
QUANTITY
ESMM250VNN223MQ50T Order Process
Ship out your order
Specifications of ESMM250VNN223MQ50T
Internal Part NumberEIS-ESMM250VNN223MQ50T
FamilyAluminum Capacitors
SeriesSMM
PackagingBulk
Capacitance22000µF
Tolerance±20%
Voltage Rating25V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.3000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current-
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.000" Dia (25.40mm)
Height - Seated (Max)2.047" (52.00mm)
Surface Mount Land Size-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial, Can - Snap-In
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESMM250VNN223MQ50T
Related LinksESMM250VN, ESMM250VNN223MQ50T Datasheet, United Chemi-Con Distributor
ESMM250VNN223MQ50T Details Description
Related parts for ESMM250VNN223MQ50T
RES ARRAY 4 RES 39 OHM 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 15000UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit datasheet.pdf
CONN PLUG 66POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
POT 5K OHM 1/4W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
CAP TANT 1.8UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.15A SOT89 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
RES SMD 348K OHM 1% 1W MELF datasheet.pdf