United Chemi-Con ESMM451VSN471MA50S
ESMM451VSN471MA50S picture photo
Mfg. Part Number
ESMM451VSN471MA50S
Brief Description
CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP
Datasheet Download
ESMM451VSN471MA50S.pdf
Availability of ESMM451VSN471MA50S
QUANTITY
ESMM451VSN471MA50S Order Process
Ship out your order
Specifications of ESMM451VSN471MA50S
Internal Part NumberEIS-ESMM451VSN471MA50S
PackagingBulk
Capacitance470µF
Tolerance±20%
Voltage Rating450V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.3000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current-
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max)2.047" (52.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESMM451VSN471MA50S
Related LinksESMM451VS, ESMM451VSN471MA50S Datasheet, United Chemi-Con Distributor
ESMM451VSN471MA50S Details Description
Related parts for ESMM451VSN471MA50S
FUSE PTC RESET 90V HOLD .55AIH datasheet.pdf
SIDACTOR BI 170V 400A TO-92 datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 20% 1.5KVDC RAD datasheet.pdf
CONN COVER SHELL FOR FI-D50C2-G datasheet.pdf
BOX ALUM BLACK/NAT 6.3"LX4.92"W datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 50V Y5V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
RES 113 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 42A D3PAK datasheet.pdf
MS47 WELD SHIELD 1200MM datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 3KV X7R RADIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 330K OHM 16SOIC datasheet.pdf