United Chemi-Con ESMQ100ELL223MM40S
ESMQ100ELL223MM40S picture photo
Mfg. Part Number
ESMQ100ELL223MM40S
Brief Description
CAP ALUM 22000UF 20% 10V RADIAL
Datasheet Download
ESMQ100ELL223MM40S.pdf
Availability of ESMQ100ELL223MM40S
QUANTITY
ESMQ100ELL223MM40S Order Process
Ship out your order
Specifications of ESMQ100ELL223MM40S
Internal Part NumberEIS-ESMQ100ELL223MM40S
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
PackagingBulk
Capacitance22000µF
Tolerance±20%
Voltage Rating10V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
TypePolar
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current3.4A
Impedance-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
Size / Dimension0.709" Dia (18.00mm)
Height - Seated (Max)1.634" (41.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESMQ100ELL223MM40S
Related LinksESMQ100EL, ESMQ100ELL223MM40S Datasheet, United Chemi-Con Distributor
ESMQ100ELL223MM40S Details Description
Related parts for ESMQ100ELL223MM40S
RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 12V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC REG LDO 9V 0.1A 8SOIC datasheet.pdf
IC MUX AMP DUAL 500MHZ 48-QFN datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RES SMD 12.2 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIODE ZENER 120V 1W DO204AL datasheet.pdf
CONN HDR 4POS 1.27MM SMD datasheet.pdf
CRIMP DIE FOR CT-2001 datasheet.pdf
CRYSTAL 24.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf