United Chemi-Con ESMQ101ELL331MK25S
ESMQ101ELL331MK25S picture photo
Mfg. Part Number
ESMQ101ELL331MK25S
Brief Description
CAP ALUM 330UF 20% 100V RADIAL
Datasheet Download
ESMQ101ELL331MK25S.pdf
Availability of ESMQ101ELL331MK25S
QUANTITY
ESMQ101ELL331MK25S Order Process
Ship out your order
Specifications of ESMQ101ELL331MK25S
Internal Part NumberEIS-ESMQ101ELL331MK25S
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
SeriesSMQ
PackagingBulk
Capacitance330µF
Tolerance±20%
Voltage Rating100V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
TypePolar
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current760mA
Impedance-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Size / Dimension0.492" Dia (12.50mm)
Height - Seated (Max)1.043" (26.50mm)
Surface Mount Land Size-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial, Can
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESMQ101ELL331MK25S
Related LinksESMQ101EL, ESMQ101ELL331MK25S Datasheet, United Chemi-Con Distributor
ESMQ101ELL331MK25S Details Description
Related parts for ESMQ101ELL331MK25S
TRANS PNP 80V 0.5A TO92 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 43K OHM 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 8200PF 5% 50VDC 1206 datasheet.pdf
IC FPGA 81 I/O 100VQFP datasheet.pdf
RES 13K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 7SKT STR PCB datasheet.pdf
RES 75 OHM 20W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 8POS .100" datasheet.pdf
METAL P-CLAMP datasheet.pdf
TIME DELAY REL datasheet.pdf
PT-IL datasheet.pdf
150UF 63V 15X30MM 125C 8000H datasheet.pdf