United Chemi-Con ESMQ201ELL221MLP1S
ESMQ201ELL221MLP1S picture photo
Mfg. Part Number
ESMQ201ELL221MLP1S
Brief Description
CAP ALUM 220UF 20% 200V RADIAL
Datasheet Download
ESMQ201ELL221MLP1S.pdf
Availability of ESMQ201ELL221MLP1S
QUANTITY
ESMQ201ELL221MLP1S Order Process
Ship out your order
Specifications of ESMQ201ELL221MLP1S
Internal Part NumberEIS-ESMQ201ELL221MLP1S
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingBulk
Capacitance220µF
Tolerance±20%
Voltage Rating200V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
TypePolar
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current700mA
Impedance-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
Size / Dimension0.630" Dia (16.00mm)
Height - Seated (Max)1.457" (37.00mm)
Surface Mount Land Size-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial, Can
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESMQ201ELL221MLP1S
Related LinksESMQ201EL, ESMQ201ELL221MLP1S Datasheet, United Chemi-Con Distributor
ESMQ201ELL221MLP1S Details Description
Related parts for ESMQ201ELL221MLP1S
CAP CER 0.022UF 16V X7R 0402 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V/2.5V 10MLF datasheet.pdf
IC XMITTER ESD RS422 LP 16-TSSOP datasheet.pdf
IC SMART CARD INTERFACE 32-QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 9.09K OHM 1% 30W datasheet.pdf