United Chemi-Con ESMQ201ELL330MJ20S
ESMQ201ELL330MJ20S picture photo
Mfg. Part Number
ESMQ201ELL330MJ20S
Brief Description
CAP ALUM 33UF 20% 200V RADIAL
Datasheet Download
ESMQ201ELL330MJ20S.pdf
Availability of ESMQ201ELL330MJ20S
QUANTITY
ESMQ201ELL330MJ20S Order Process
Ship out your order
Specifications of ESMQ201ELL330MJ20S
Internal Part NumberEIS-ESMQ201ELL330MJ20S
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingBulk
Capacitance33µF
Tolerance±20%
Voltage Rating200V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
TypePolar
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current205mA
Impedance-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Size / Dimension0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)0.846" (21.50mm)
Surface Mount Land Size-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial, Can
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESMQ201ELL330MJ20S
Related LinksESMQ201EL, ESMQ201ELL330MJ20S Datasheet, United Chemi-Con Distributor
ESMQ201ELL330MJ20S Details Description
Related parts for ESMQ201ELL330MJ20S
RES SMD 432K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 10POS TIN WW R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP POLYMER 120UF 20% 2V SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10V 10% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 400W datasheet.pdf
KEYPAD LEGEND datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 20PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
IMPACT DC 4X6 OPEN SN 0.46 TAIL datasheet.pdf
2700UF 50V 22.23X41.28 85C AXI datasheet.pdf