United Chemi-Con ESMQ201ELL3R3MF11D
ESMQ201ELL3R3MF11D picture photo
Mfg. Part Number
ESMQ201ELL3R3MF11D
Brief Description
CAP ALUM 3.3UF 20% 200V RADIAL
Datasheet Download
ESMQ201ELL3R3MF11D.pdf
Availability of ESMQ201ELL3R3MF11D
QUANTITY
ESMQ201ELL3R3MF11D Order Process
Ship out your order
Specifications of ESMQ201ELL3R3MF11D
Internal Part NumberEIS-ESMQ201ELL3R3MF11D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingBulk
Capacitance3.3µF
Tolerance±20%
Voltage Rating200V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
TypePolar
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current40mA
Impedance-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Size / Dimension0.248" Dia (6.30mm)
Height - Seated (Max)0.492" (12.50mm)
Surface Mount Land Size-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial, Can
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESMQ201ELL3R3MF11D
Related LinksESMQ201EL, ESMQ201ELL3R3MF11D Datasheet, United Chemi-Con Distributor
ESMQ201ELL3R3MF11D Details Description
Related parts for ESMQ201ELL3R3MF11D
CAP MICA 33PF 5% 500V 1210 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
RES SMD 36K OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 12.4KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC DCODER/DMUX DUAL 2-4 16-SOIC datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A 8SOIC datasheet.pdf
RES 0.56 OHM 2W 1% AXIAL datasheet.pdf
ANT&ENCL 900MHZ 8DBI CVR U.FL datasheet.pdf
CONVERT DC-DC 50W 48V DUAL 15A datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X6MM XCUT datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS JAM NUT PIN datasheet.pdf