United Chemi-Con ESMQ351ELL330MK25S
ESMQ351ELL330MK25S picture photo
Mfg. Part Number
ESMQ351ELL330MK25S
Brief Description
CAP ALUM 33UF 20% 350V RADIAL
Datasheet Download
ESMQ351ELL330MK25S.pdf
Availability of ESMQ351ELL330MK25S
QUANTITY
ESMQ351ELL330MK25S Order Process
Ship out your order
Specifications of ESMQ351ELL330MK25S
Internal Part NumberEIS-ESMQ351ELL330MK25S
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingBulk
Capacitance33µF
Tolerance±20%
Voltage Rating350V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
TypePolar
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current240mA
Impedance-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Size / Dimension0.492" Dia (12.50mm)
Height - Seated (Max)1.043" (26.50mm)
Surface Mount Land Size-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial, Can
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESMQ351ELL330MK25S
Related LinksESMQ351EL, ESMQ351ELL330MK25S Datasheet, United Chemi-Con Distributor
ESMQ351ELL330MK25S Details Description
Related parts for ESMQ351ELL330MK25S
CONVERTER DC-DC 20W 24V/12V DUAL datasheet.pdf
TRANS NPN 300V 0.5A TO-92 datasheet.pdf
TRIAC ALTERNISTOR 1KV 10A TO263 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 22POS datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 7/16-20UNF .5-4.5V datasheet.pdf
CAP FILM 2000PF 5% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 1000 BASE-T datasheet.pdf
CRYSTAL 24.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf
CAP FILM 0.013UF 5% 1600VDC AXIA datasheet.pdf