United Chemi-Con ESMQ351ELL470ML25S
ESMQ351ELL470ML25S picture photo
Mfg. Part Number
ESMQ351ELL470ML25S
Brief Description
CAP ALUM 47UF 20% 350V RADIAL
Datasheet Download
ESMQ351ELL470ML25S.pdf
Availability of ESMQ351ELL470ML25S
QUANTITY
ESMQ351ELL470ML25S Order Process
Ship out your order
Specifications of ESMQ351ELL470ML25S
Internal Part NumberEIS-ESMQ351ELL470ML25S
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingBulk
Capacitance47µF
Tolerance±20%
Voltage Rating350V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
TypePolar
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current325mA
Impedance-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
Size / Dimension0.630" Dia (16.00mm)
Height - Seated (Max)1.043" (26.50mm)
Surface Mount Land Size-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial, Can
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESMQ351ELL470ML25S
Related LinksESMQ351EL, ESMQ351ELL470ML25S Datasheet, United Chemi-Con Distributor
ESMQ351ELL470ML25S Details Description
Related parts for ESMQ351ELL470ML25S
IC LCD DRIVER CMOS 32SEG 44PLCC datasheet.pdf
SENS 750PSI 22MM 3/8-24 UNF 1-5V datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
TVS DIODE 7VWM 12.6VC DO204AC datasheet.pdf
CAP FILM 0.075UF 5% 1.25KVDC RAD datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 20ppm 8pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
I/O CONN datasheet.pdf
CAP FILM 0.003UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf
3200UF 35V 22.5X41.7 85C AXI datasheet.pdf