United Chemi-Con ESMQ351VSN151MP25S
ESMQ351VSN151MP25S picture photo
Mfg. Part Number
ESMQ351VSN151MP25S
Brief Description
CAP ALUM 150UF 20% 350V SNAP
Datasheet Download
ESMQ351VSN151MP25S.pdf
Availability of ESMQ351VSN151MP25S
QUANTITY
ESMQ351VSN151MP25S Order Process
Ship out your order
Specifications of ESMQ351VSN151MP25S
Internal Part NumberEIS-ESMQ351VSN151MP25S
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
PackagingBulk
Capacitance150µF
Tolerance±20%
Voltage Rating350V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current1.12A
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension0.866" Dia (22.00mm)
Height - Seated (Max)0.984" (25.00mm)
Surface Mount Land Size-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial, Can - Snap-In
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESMQ351VSN151MP25S
Related LinksESMQ351VS, ESMQ351VSN151MP25S Datasheet, United Chemi-Con Distributor
ESMQ351VSN151MP25S Details Description
Related parts for ESMQ351VSN151MP25S
RES 208 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 45NS 36VFBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 14POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
DISPLAY 627NM RED NUMERIC 0.36" datasheet.pdf
INSERT FEMALE 46POS+1GND CRIMP datasheet.pdf
RES 0.1 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS PIN datasheet.pdf
IC FPGA 156 I/O 358UBGA datasheet.pdf
IC OSC VCXO 644.5313MHZ 6CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156" datasheet.pdf