United Chemi-Con ESMQ401ELL330ML25S
ESMQ401ELL330ML25S picture photo
Mfg. Part Number
ESMQ401ELL330ML25S
Brief Description
CAP ALUM 33UF 20% 400V RADIAL
Datasheet Download
ESMQ401ELL330ML25S.pdf
Availability of ESMQ401ELL330ML25S
QUANTITY
ESMQ401ELL330ML25S Order Process
Ship out your order
Specifications of ESMQ401ELL330ML25S
Internal Part NumberEIS-ESMQ401ELL330ML25S
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingBulk
Capacitance33µF
Tolerance±20%
Voltage Rating400V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
TypePolar
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current275mA
Impedance-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
Size / Dimension0.630" Dia (16.00mm)
Height - Seated (Max)1.043" (26.50mm)
Surface Mount Land Size-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial, Can
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESMQ401ELL330ML25S
Related LinksESMQ401EL, ESMQ401ELL330ML25S Datasheet, United Chemi-Con Distributor
ESMQ401ELL330ML25S Details Description
Related parts for ESMQ401ELL330ML25S
RES SMD 27.4K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TVS DIODE 23.1VWM 37.5VC AXIAL datasheet.pdf
FERRITE CHIP BEAD 47 OHM 0201 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
RES 107 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CAP MICA 68PF 5% 4KV SMD datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 1.8V 54W datasheet.pdf
508 TB RIS CLA 2-ROWS-L datasheet.pdf
DC to 1000 MHz IF Gain Block IC datasheet.pdf