United Chemi-Con ESMQ451VSN221MP45S
ESMQ451VSN221MP45S picture photo
Mfg. Part Number
ESMQ451VSN221MP45S
Brief Description
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP
Datasheet Download
ESMQ451VSN221MP45S.pdf
Availability of ESMQ451VSN221MP45S
QUANTITY
ESMQ451VSN221MP45S Order Process
Ship out your order
Specifications of ESMQ451VSN221MP45S
Internal Part NumberEIS-ESMQ451VSN221MP45S
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
PackagingBulk
Capacitance220µF
Tolerance±20%
Voltage Rating450V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current1.55A
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension0.866" Dia (22.00mm)
Height - Seated (Max)1.772" (45.00mm)
Surface Mount Land Size-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial, Can - Snap-In
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESMQ451VSN221MP45S
Related LinksESMQ451VS, ESMQ451VSN221MP45S Datasheet, United Chemi-Con Distributor
ESMQ451VSN221MP45S Details Description
Related parts for ESMQ451VSN221MP45S
CONN SOCKET CONTACT BNC CRIMP datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 25V X7R 0603 datasheet.pdf
RACK STEEL 31.5X21.3X75.2 GRY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
RES 48.7 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 5.49KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
DIODE ZENER 180V 2W SMBJ datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 3.8A 22.4 MOHM datasheet.pdf