Rohm Semiconductor ESR03EZPF6800
ESR03EZPF6800 picture photo
Mfg. Part Number
ESR03EZPF6800
Brief Description
RES SMD 680 OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
ESR03EZPF6800.pdf
Availability of ESR03EZPF6800
QUANTITY
ESR03EZPF6800 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR03EZPF6800
Internal Part NumberEIS-ESR03EZPF6800
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)680
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR03EZPF6800
Related LinksESR03E, ESR03EZPF6800 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR03EZPF6800 Details Description
Related parts for ESR03EZPF6800
CONN JACKSCREW LONG MALE datasheet.pdf
TERM SOLDER TURRET .078"D .105"L datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
THERMAL WASHER 10P DIP 10/PK datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 100QFP datasheet.pdf
RES 1.8K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf