Rohm Semiconductor ESR03EZPF8203
ESR03EZPF8203 picture photo
Mfg. Part Number
ESR03EZPF8203
Brief Description
RES SMD 820K OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
ESR03EZPF8203.pdf
Availability of ESR03EZPF8203
QUANTITY
ESR03EZPF8203 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR03EZPF8203
Internal Part NumberEIS-ESR03EZPF8203
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)820k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)