Rohm Semiconductor ESR03EZPF9R10
ESR03EZPF9R10 picture photo
Mfg. Part Number
ESR03EZPF9R10
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 9.1 OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
ESR03EZPF9R10.pdf
Availability of ESR03EZPF9R10
QUANTITY
ESR03EZPF9R10 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR03EZPF9R10
Internal Part NumberEIS-ESR03EZPF9R10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesResistor Products Overview
Anti-Surge ESR Series Resistors
Featured ProductROHM Chip Resistors
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesESR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.1
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR03EZPF9R10
Related LinksESR03E, ESR03EZPF9R10 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR03EZPF9R10 Details Description
Related parts for ESR03EZPF9R10
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 442K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
TEST KIT MTRJ TO SC SEC 62.5/125 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 26POS WALL MT PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
SURGE PROTECTOR HI ENERGY RS-422 datasheet.pdf
RES 23.1K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 40.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 42MM datasheet.pdf
CONN HDR 20POS 2.54MM T/H GOLD datasheet.pdf