Rohm Semiconductor ESR03EZPJ113
ESR03EZPJ113 picture photo
Mfg. Part Number
ESR03EZPJ113
Brief Description
RES SMD 11K OHM 5% 1/4W 0603
Datasheet Download
ESR03EZPJ113.pdf
Availability of ESR03EZPJ113
QUANTITY
ESR03EZPJ113 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR03EZPJ113
Internal Part NumberEIS-ESR03EZPJ113
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR03EZPJ113
Related LinksESR03E, ESR03EZPJ113 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR03EZPJ113 Details Description
Related parts for ESR03EZPJ113
IC REG LDO 3.3V 3A 2-UTHINPAK datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 1A SMA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 R/A datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS .100" DBL SMD datasheet.pdf
COUPLER DIRECTIONAL WCDMA/TX datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 220W datasheet.pdf