Rohm Semiconductor ESR03EZPJ2R2
ESR03EZPJ2R2 picture photo
Mfg. Part Number
ESR03EZPJ2R2
Brief Description
RES SMD 2.2 OHM 5% 1/4W 0603
Datasheet Download
ESR03EZPJ2R2.pdf
Availability of ESR03EZPJ2R2
QUANTITY
ESR03EZPJ2R2 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR03EZPJ2R2
Internal Part NumberEIS-ESR03EZPJ2R2
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.2
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR03EZPJ2R2
Related LinksESR03E, ESR03EZPJ2R2 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR03EZPJ2R2 Details Description
Related parts for ESR03EZPJ2R2
IC OPAMP GP 1MHZ TO99-8 datasheet.pdf
END COVER GRAY datasheet.pdf
IC DIGITL VIDEO DECODER 80-HTQFP datasheet.pdf
CABLE MICRO USB B TO STD A 1.0M datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Controller I2C Dimming 5A (Flash) Camera Flash 20-LLP (3x2.5) datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA GOLD datasheet.pdf
XCEDE 6PVH 6COL 3W RGHT datasheet.pdf
COUNTER HOUR METER datasheet.pdf
CAP FILM 4.7UF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 510PF 2% 630VDC AXIAL datasheet.pdf