Rohm Semiconductor ESR03EZPJ365
ESR03EZPJ365 picture photo
Mfg. Part Number
ESR03EZPJ365
Brief Description
RES SMD 3.6M OHM 5% 1/4W 0603
Datasheet Download
ESR03EZPJ365.pdf
Availability of ESR03EZPJ365
QUANTITY
ESR03EZPJ365 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR03EZPJ365
Internal Part NumberEIS-ESR03EZPJ365
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.6M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR03EZPJ365
Related LinksESR03E, ESR03EZPJ365 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR03EZPJ365 Details Description
Related parts for ESR03EZPJ365
IC DECODER 9 ADDR 16-SOIC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 44MQFP datasheet.pdf
RES SMD 25.5K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC SENSING CIRCUIT 5V UV TO-92 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 18POS GOLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 79POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 3.3A 35 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 220PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 7POS SKT datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
MICRO 25C P /11 10CR 72" NI datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 3.2A 22 MOHM SMD datasheet.pdf