Rohm Semiconductor ESR03EZPJ820
ESR03EZPJ820 picture photo
Mfg. Part Number
ESR03EZPJ820
Brief Description
RES SMD 82 OHM 5% 1/4W 0603
Datasheet Download
ESR03EZPJ820.pdf
Availability of ESR03EZPJ820
QUANTITY
ESR03EZPJ820 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR03EZPJ820
Internal Part NumberEIS-ESR03EZPJ820
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR03EZPJ820
Related LinksESR03E, ESR03EZPJ820 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR03EZPJ820 Details Description
Related parts for ESR03EZPJ820
COVER FOR PART #1444-22/1444-24 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.1A TO92-3 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 10A 125V datasheet.pdf
INSERT MALE 64POS+1GND CRIMP datasheet.pdf
FIXED IND 47NH 300MA 150 MOHM datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10% 25V AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 15VOUT 75W datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
DETENT datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 50V NP0 1812 datasheet.pdf