Rohm Semiconductor ESR10EZPF1270
ESR10EZPF1270 picture photo
Mfg. Part Number
ESR10EZPF1270
Brief Description
RES SMD 127 OHM 1% 0.4W 0805
Datasheet Download
ESR10EZPF1270.pdf
Availability of ESR10EZPF1270
QUANTITY
ESR10EZPF1270 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR10EZPF1270
Internal Part NumberEIS-ESR10EZPF1270
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)127
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR10EZPF1270
Related LinksESR10E, ESR10EZPF1270 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR10EZPF1270 Details Description
Related parts for ESR10EZPF1270
RES SMD 19.1 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 332K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 274 OHM 1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 0.001 OHM 1% 3W 2726 datasheet.pdf
CAP CER 36PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP POLYMER 47UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS INLINE SKT datasheet.pdf