Rohm Semiconductor ESR10EZPF12R1
ESR10EZPF12R1 picture photo
Mfg. Part Number
ESR10EZPF12R1
Brief Description
RES SMD 12.1 OHM 1% 0.4W 0805
Datasheet Download
ESR10EZPF12R1.pdf
Availability of ESR10EZPF12R1
QUANTITY
ESR10EZPF12R1 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR10EZPF12R1
Internal Part NumberEIS-ESR10EZPF12R1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.1
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR10EZPF12R1
Related LinksESR10E, ESR10EZPF12R1 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR10EZPF12R1 Details Description
Related parts for ESR10EZPF12R1
IC FLASH 1MBIT 150NS 48TSOP datasheet.pdf
IC LINE DRVR/RCVR RS-232 28-SOIC datasheet.pdf
IC LINE INTERFACE T1/E1 64LQFP datasheet.pdf
RES 390 OHM 1/2W 10% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 14LFCSP datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
GK NICU PTAFG PU V0 REC datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 20A 250VAC 50VDC datasheet.pdf