Rohm Semiconductor ESR10EZPF1691
ESR10EZPF1691 picture photo
Mfg. Part Number
ESR10EZPF1691
Brief Description
RES SMD 1.69K OHM 1% 0.4W 0805
Datasheet Download
ESR10EZPF1691.pdf
Availability of ESR10EZPF1691
QUANTITY
ESR10EZPF1691 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR10EZPF1691
Internal Part NumberEIS-ESR10EZPF1691
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.69k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR10EZPF1691
Related LinksESR10E, ESR10EZPF1691 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR10EZPF1691 Details Description
Related parts for ESR10EZPF1691
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL R/A 58POS datasheet.pdf
IC MPU MPC82XX 166MHZ 357BGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 330PF 16V X7R 0402 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.2A 10VSON datasheet.pdf
FAN AXIAL 254X89MM 115VAC WIRE datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V CMOS 20PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
DIODE SW 1A 200V DO-214AC datasheet.pdf